Telefon: +48 792 858 535

Fundację Ekologiczną ARKA założył Wojciech Owczarz w 2005 roku. Od początku głównym celem Fundacji jest szeroko pojęta edukacja ekologiczna. Fundacja Ekologiczna Arka łączy ekologię z działaniami społecznymi, bo stan środowiska w znaczący sposób wpływa na zdrowie i człowieka. Programy, kampanie i akcje Fundacji angażują w działania ekologiczne, prozdrowotne i prospołeczne Polaków w każdym wieku. Zmieniajmy świat najpierw zmieniając siebie! Edukacja ekologiczna potrzebna jest wszystkim, bez względu na wiek.

 

 

Marek Pióro jeden z najlepszych i najważniejszych popularyzatorów wiedzy ornitologicznej Polsce. A dzięki nazwisku najbardziej pierzasty ambasador Rzeczpospolitej Ptasiej. Miłośnik wszystkich ptaków, o żadnym nie powie złego słowa. Tropiciel przysłów, mitów, herbów, legend i podań związanych z ptakami oraz ptasich śladów w historii, religii i sztuce. Od jedenastu lat prowadzi kultowego już bloga „Plamka mazurka”. Autor książek „Plamka Mazurka” wyd. Marginesy, „Kalendarz ptaków. Opowieści o ptasim życiu i zwyczajach na cały rok” wyd. Paśny Buriat.

 

 

Fundacja MARE została założona w 2015 roku. Główną misją Fundacji jest ochrona ekosystemów morskich, poprzez dążenie do zmian społecznych i politycznych. Aktywna walka o przyszłość, w której społeczeństwo będzie posiadać wrażliwość i świadomość ekologiczną oraz żyć w harmonii z morzami i oceanami. O przyszłość, w której morza i oceany tętnią życiem i nie są nieustannie narażane na negatywne skutki działalności człowieka. Ponieważ to właśnie od przyszłości mórz i oceanów, stanowiących ponad 70% naszej planety, zależy przyszłość nasza i przyszłych pokoleń.